O autorze
Od zawsze byłem wizjonerem i marzycielem. Pewnego dnia zapragnąłem opuścić krainę, w której mieszkałem przez większość część swojego życia. Tą krainą był mój tapczan a ja byłem osowiałym przedstawicielem klasy siedzącego trybu życia. Najpierw stałem się początkującym biegaczem, potem blogerem a następnie maratończykiem i propagatorem biegania.

Dziś jestem już głęboko przekonany i podpisuję się pod tym całym sercem, że każdy człowiek posiada w sobie olbrzymi potencjał, który może przebudzić w każdym momencie swojego życia. Obudziłem go dzięki bieganiu, pisaniu i czytaniu wartościowych książek. Siła ta otworzyła mi bramę do nowej drogi życia zwanej pasją.

kalejdoskopbiegacza.blogspot.com

Bóg zesłał kobietę. Krótki satyrykon o dżentelmenach i damskich bokserach

Męska szarmanckość to cecha unikatowa i rarytasowa. Powszechnie uważa się, że szarmanckość to ogłada towarzyska i wyszukana grzeczność oraz elegancja z dużą domieszką kurtuazji i wykwintności. Szarmanckość to prawdziwy hołd składany kobietom. To rycerskość i dżentelmeneria otwieranych drzwi kobiecie. To również układność, obejście oraz wytworna etykieta. To spontanicznie podarowane kwiaty lub kurtuazyjne okrycie kobiecego ciała płaszczem.Szarmanckość to również taktowne poczucie humoru, żartobliwy bon ton i wesoła kindersztuba. Humor wyjątkowo podkreśla męskie maniery i galanterię wartościowych zachowań. Wydaje się, że szarmancki jegomość to rzadki brylant i delikates. Taki brylant i skarb jest powszechnie pożądanym obiektem wśród płci pięknej. Szarmancki to prawdziwy frykas i wyśmienity marcepan wśród najbardziej kurtuazyjnych dżentelmenów.

Szarmanckość to prawdziwa ambrozja i nektar kulturalnych manier zachwycających oblicze niejednej kobiety. To mężczyzna ideał, to prawdziwy biały kruk i wymarzony klejnot.

Drugi, ciemny biegun męskości

Drugim, skrajnym i przeciwnym biegunem męskości jest pospolity hucpiarz, prymityw i arogant. Jak przystało na grubianina - posiada on wiele deficytów intelektualnych i mentalnych wobec przedstawiciela kurtuazyjnej dżentelmeneri.
Skrajny impertynent niekiedy zamienia się w relacji do kobiet w tak zwanego damskiego boksera.

Damski fighter to emotywny i afektywny wrak faceta. To prawdziwy rupieć i fajans. To brutal, dręczyciel, to damski barbarzyńca.

Różnica między twardzielem a chamem

Wielu damskich ordynusów i ciemiężycieli mylnie sądzi, że są twardzielami. Gnębiciele zawsze są okrutnikami i chamami. Prawdziwy twardziel ma na ogół siłę i jednocześnie wielkie, szlachetne serce. Twardziel może być niekiedy szarmancki. Damski bokser, choć tego nie rozumie to twardzielem nie jest.


Kwitnąca kobiecość

Kobiety rozkwitają przy szarmanckich. Promieniują radością, kobiecością i seksapilem. Cieszą się otoczeniem prometejskiego, heroicznego i mężnego opiekuna. Relacja z szarmanckim jest bezpieczna, kryształowa oraz estetyczna.

Szarmanccy poruszają kobiece uczucia, wzbudzają zachwyt i fascynację. Damski świat pragnie rozkwitu, emocjonalnego poklasku oraz aplauzu jaki zapewnia im wykwintna dżentelmeneria.

Drodzy Panowie, bycie szarmanckim to nie lada sztuka i wyzwanie. Trudno jest nim być ale warto się starać i mieć eleganckie przebłyski. Życzę wszystkim kobietom by ich świat zawsze był bezpieczny i pełen szarmanckich mężczyzn.

Panom natomiast życzę by w drodze na "dżentelmeński szczyt" nie wytworzył się w relacjach damsko-męskich toksyczny i niezdrowy modus vivendi, który w satyryczny sposób prezentuje poniższa scena z kabaretu. Obu stronom, życzę dystansu do życia, poczucia humoru w damsko-męskich perypetiach życiowych oraz wielu wartościowych i intelektualnych przemyśleń.

Trwa ładowanie komentarzy...