O autorze
Od zawsze byłem wizjonerem i marzycielem. Pewnego dnia zapragnąłem opuścić krainę, w której mieszkałem przez większość część swojego życia. Tą krainą był mój tapczan a ja byłem osowiałym przedstawicielem klasy siedzącego trybu życia. Najpierw stałem się początkującym biegaczem, potem blogerem a następnie maratończykiem i propagatorem biegania.

Dziś jestem już głęboko przekonany i podpisuję się pod tym całym sercem, że każdy człowiek posiada w sobie olbrzymi potencjał, który może przebudzić w każdym momencie swojego życia. Obudziłem go dzięki bieganiu, pisaniu i czytaniu wartościowych książek. Siła ta otworzyła mi bramę do nowej drogi życia zwanej pasją.

kalejdoskopbiegacza.blogspot.com

Co łysemu nie wypada ?

pixabay.com
Badania naukowe dowodzą, że co czwarty mężczyzna prędzej czy później zacznie tracić upierzenie na swojej głowie. Głównym winowajcą i złoczyńcą demolującym kosmatą męską czuprynę jest nadmiar testosteronu a dokładnie jego pochodna o nazwie dihydrotestosteron zwana w skrócie DHT. Testosteron to męski steroidowy hormon płciowy powszechnie nazywany esencją bądź ekstraktem męskości. Substancja DHT upośledza działanie mieszków włosowych i powoduje ich zamieranie co w konsekwencji doprowadza do tego, że facet o grzywie oraz bujnej czuprynie może jedynie pomarzyć.
Łysienie jako forma doboru naturalnego

Według prof. Bogusława Pawłowskiego antropologa z Uniwersytetu Wrocławskiego łysienie to forma ewolucyjnego doboru naturalnego. Jak zauważył badacz, łysienie zaczęło się pojawiać się u mężczyzn jako mechanizm usprawniający funkcję chłodzenia organizmu. W zamierzchłych czasach mężczyźni podczas intensywnego polowania przegrzewali organizm a dzięki łysinie zwiększyła się im powierzchnia odprowadzająca ciepło z ich głów.

Kompleks łysego. Pożyczki, zaczeski i tupeciki

Duża część mężczyzn gdy traci swoje szlachetne kłaki, loki i kędziory popada w rozpacz, żal a niekiedy w kompleksy. Nie każdy facet ma wówczas jaja żeby taki stan rzeczy zaakceptować. Wielu nie jest w stanie się pogodzić z utratą swojej grzywy, swojego męskiego pióropusza.

Gdy mężczyzna nie jest w stanie wziąć prawdy o swojej czuprynie i szczecinie na przysłowiową klatę to wówczas zwraca się ku magicznym sztuczkom jaką jest charakteryzacja.

Uprzedzeni i zakompleksieni kombinują, kreują i rozmnażają włosy na tak zwaną pożyczkę bądź zaczeskę. Mistyfikacja i trik z włosami może być okrutny, żałosny szczególnie wtedy gdy facet złapie w końcu wiatr we własne żagle z włosów.

Trik i charakteryzatorska blaga na tak zwaną zaczeskę to oszukiwanie samego siebie. To kompleks wynikający często z błędnej świadomości, która pryzmat męskiej witalności i atrakcyjności widzi tylko poprzez projekcję męskich loczków i kędziorków.

W ostateczności niektórzy faceci, niepogodzeni z rzeczywistością mają spory tupet. Polega on na tym, że używają wówczas klasycznych peruk.

Zalety bycia łysym

Bycie łysym i nieopierzonym kodżakiem posiada wiele dogodności oraz zalet. Suszenie włosów to tylko jedno pociągnięcie ręcznikiem. Pan z błyszczącą glacą oszczędza dużo czasu i nie bawi się włosami spoglądając w lustro. Wyglansowane i wypolerowane czoło nie zazna smaku żelów, lakierów, odżywek, brylantyny i cukru.


Gładkie, wyfroterowane czoło to oszczędność czasu w zamian za utraconą korzyść bycia bujnowłosym Donaldem Trumpem. Lśniące i lustrzane czoło to duża oszczędność czasu i pieniędzy na fryzjerach, stylistach i cyrulikach.

Łysy może więcej

Łysemu nie wypada się martwić. Łysych w Polsce jest ponad 5 milionów więc jest to towarzystwo liczne. Wyglansowani mają wysoki intelekt i libido, są energiczni, aktywni oraz pełni wigoru. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" wyglansowane czoła jawią się w społecznym odbiorze jako: bardziej inteligentne, wpływowe, kompetentne, dobrze wykształcone i posiadający wysoki status społeczny.


Na historycznym panteonie i kulturowym parnasie złożonym z łysych możemy znaleźć: Sokratesa, Arystotelesa, Napoleona, Darwina, Churchilla, Szekspira i Hipokratesa. Całkiem dostojne grono.

Na zakończenie coś dla zakompleksionych tupecików i arcymistrzów od zaczesek i pożyczek. Żeby dodać Wam otuchy i odrobinę radości - proponuję obejrzeć poniższą sceną kabaretu, który obśmiewa metroseksualnych przedstawicieli populacji osób z bujnymi grzywami, lokami i pięknymi kędziorami.

Trwa ładowanie komentarzy...